Güzelliğin tamamlayıcısı Bilgi’dir

En iyi Belgesel Sitesi

Bizlere dayatılmış olan, kalitelitesiz, düzeysiz televizyon programlarının  entellektüel gelişimimize hiç bir katkısı yok maalesef. Sinema filmi uzunluğundaki diziler, önceden yorumlanmış ve bizlere dayatılan haberler, saatlerce süren yarışma programları… Televizyonda bu programlardan baska birşey izleyemez duruma geldik.

Peki burada bir tuhaflık yok mu? Televizyon kanallarının, insanları eğitici içeriği olan yayın yapma zorunluluğu yok mu? Var! Uyuduğumuz saatlerde yapıyorlar. Ben şahsen dayatılan ve beyinlerimizi uyuşturan bu programları izlememeye karar verdim.

Geçtigimiz günlerde internette ararken sonunda tam istedigim gibi bir Belgesel sitesine rastladım. Tıklayınca saçma sapan web siteleri açılmiyor. Neyi izlemek istiyorsan onu izliyorsun. Spam yok, virus yok. Sade. Cep telefonu ve tabletlerden bile rahatlıkla izleyebiliyorsun.

Belgesel diye hurafeler de yayınlanmıyor. Belli ki her bir belgesel özenle seçilmis. Altında da sizleri uğraştırmadan, direk ilgili wikipedia makalesini sunuyor. Sadece izleyerek degil, okuyarak da kendini geliştirmen için gerekli ortamı hazırlamışlar.

Türkçe Belgesel sitesini sizinle gönül rahatlığıyla paylaşıyorum.

Türkçe Belgesel sitesi yoneticilerine çok teşekkür ediyorum.

05-04-13 | 0 comments | in beauty updates, Genel

Leave a reply